internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
Splašené nůžky - Divadlo Kalich | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Splašené nůžky

Volný sobotní večer jsme strávili v divadle Kalich ve společnosti interpretů hry Splašené nůžky.

Večer to byl velice příjemný, veselý a odcházeli jsme skutečně dobře pobaveni! Z našeho pohledu tedy nezbývá nic jiného než tento na české poměry netradičně zpracovaný formát DOPORUČIT a poradit dalším potenciálním divákům, aby dávali pozor v první půlhodince, vyplatí se! .o)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

OBSAH:

Paul Pörtner
Splašené nůžky

big_splasene_nuzky_plakat_p4B2J5

Splašené nůžky,  detektivní komedie, ve které o tom, kdo je vrah, rozhodujete Vy!

Hrají: Dalibor Gondík, Ladislav Potměšil, Ivana Jirešová, Valérie Zawadská/Jaroslava Brousková Ladislav Županič, Zbyněk Fric

Nic, co jste dosud zažili v divadle, se nepodobá tomu, co vás čeká teď…  Komedie Splašené nůžky překvapuje už svou prehistorií. Úplně na začátku totiž stojí vážné psychodrama Scheremschnitt, které v roce 1963 napsal Paul Pörtner. Tento německý psycholog a dramatik je pojmem pro příznivce alternativních, improvizovaných žánrů. Hra točící se kolem vraždy koncertního pianisty byla jeho experimentem, jak lidé vnímají, či nevnímají realitu. V roce 1976 si z tohoto díla vypůjčili dějovou linku dva nadšení američtí divadelníci Bruce Jordan a Marylin Abramsová a svou hru uvedli pod názvem Shear Madness ve městě Lake George. Do improvizací herců se postupem času čím dál tím víc zapojovalo publikum. „Pokud diváci mají na jazyku něco vtipného, nechte je mluvit,“ doporučoval Jordan svým kolegům. Hra se tak výrazným přičiněním lidí v hledišti vyvinula v interaktivní komedii, ve které je možné opravdu všechno. V tom také vězí její základní kouzlo. O tom, jak za pár let dokázali zúročit zkušenosti s komunikací s diváky, autoři přesvědčili na premiéře Splašených nůžek v Bostonu z ledna 1980. Od tohoto data si komedie připisuje jeden superlativ za druhým. Tři její nastudování v USA jsou zapsána v Guinessově knize rekordů na prvních třech místech nejdéle hraných činoher v historii amerického divadla, bostonská inscenace, která je stále na repertoáru, je dokonce zaznamenána jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (po Pasti na myši). Splašené nůžky byly dosud odpremiérovány na 36 místech světa, přeloženy do 11 jazyků a vidělo je 8,5 miliónu diváků. Není divu, že hra boduje také v České republice. Její první tuzemské nastudování souborem Východočeského divadla Pardubice z roku 2007 se stalo komedií roku, divácky nejoblíbenější hrou roku 2008 a získalo Cenu poroty přehlídky České divadlo 2008.

Marilyn Abramsová a Bruce Jordan, dva bývalí středoškolští kantoři, kterým učarovalo divadlo, se poprvé sešli na prknech, jež znamenají svět, v roce 1976 coby herci ve hře I Do, I Do v divadle Lake George Dinner. Ve stejném roce také zahájili přípravy komedie Shear Madness. Bruce Jordan hru režíroval a zároveň vytvořil postavu Tonyho, Marilyn Abramsová hrála Barbaru. Oba dva jako poradci také dohlíželi na inscenování Nůžek v Římě, Budapešti, Detroitu, Mexico City, Fort Lauderdalu, Johannesburgu, Lisabonu, Buenos Aires a Madridu. V roce 1997 získali ceny Charlie Chaplin Comedy Award, kterou uděluje The National Comedy Hall of Fame.

Zdroj: Divadlo Kalich

Komentáře jsou uzamčeny.