internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
Polská krev - Hudební divadlo Karlín - recenze ze dne 11. 9. 2009 | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Polská krev

Po letní kulturní pauze jsme se vypravili na Polskou krev, která se hraje v hudebním divadle Karlín. Milovníkům Cimrmana a znalcům hry Hospoda Na mýtince během tohoto představení srdce okamžitě poskočí při tónech „Jste kavalír, to vím…“, „Blondýnky něžné“, atp. atp….

Rozhodnete-li se toto představení navštívit, určitě nezapomeňte vzít s sebou rodiče, pochvala vás nemine!!!.o)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

big

Polská krev je beze sporu nejznámější a nejlepší českou operetou. Na námět Puškinovy povídky „Slečna selka“ napsal Leo Stein libreto, na které Oskar Nedbal zkomponoval hudbu.

Polská krev prošla od své veleúspěšné premiéry v roce 1913 ve Vídni celou řadou úprav. Abychom byli co nejvěrnější originální verzi, objednali jsme si od agentury Doblinger ve Vídni (původní nakladatelé) originál libreta i klavírního výtahu, ze kterého jsme pro naše nové uvedení vycházeli.

K určitým kosmetickým úpravám jsme se nicméně odhodlali. Klasické operety mívaly tři dějství a hrály se na dvě přestávky. To je v dnešní době nepopulární a proto se většinou dělává přestávka po prvním jednání, čímž je druhá část nepoměrně delší. Rozhodli jsme se proto první jednání prodloužit přidáním dalšího prostředí a tak slavné ´hity´ „Jednadvacet“ a „Bratři, jsem zamilován“ uslyší diváci ještě před přestávkou. Druhé jednání začíná až Heleniným příchodem na Bolovo venkovské panství.

Abychom mohli dát větší prostor osvědčeným a oblíbeným interpretům, rozšířili jsme roli Bolova sluhy Wlasteka (Jan Ježek), a ‚vypůjčili‘ jsme si pro něho dvě slavné písně z jiných operet Oskara Nedbala – z Vinobraní a z Krásné Saskie. Jaké, to na to si ale budete muset počkat až na premiéru.

Populární ´hity´ této operety znají nejen milovníci operety, ale i široká veřejnost. „Diplomat“, „Jste kavalír, to vím“, „Blondýnky něžné“ a všechny krásné písně této vtipné operety si budete moci vychutnat na scéně Hudebního divadla Karlín od září 2009.

Polská krev – představení hudebního divadla Karlín

Hudba: Oskar Nedbal
Libreto: Leo Stein
Divadelní úprava a texty k písním: Adam Novák
Osoby a obsazení
Statkář Jan Zaremba     Tomáš Bartůněk
Dalibor Tolaš
Helena, jeho dcera     Liana Sass
Martina Severová – Klinkovská
Hrabě Bolo Baraňski     Aleš Briscein
Martin Slavík
Marián Vojtko
Bronio Popiel     Bronislav Kotiš
Václav Vostarek
Wanda, primabalerína z Moskvy     Andrea Kalivodová
Martina Kociánová
Jadwiga, její matka     Pavla Břínková
Lenka Šmídová
Wlastek, Bolův komorník     Jan Ježek
Roman Škoda
Mirski     Jakub Šlégr
A další

Premiéry 17. a 18. září 2009

Shlédnuto představení 11. září 2009, hodnocení tedy berte s rezervou, do premiéry se může ješě leccos zlepšit.

Komentáře jsou uzamčeny.