internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
Mona Lisa - muzikál | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Mona Lisa

8.3.09, tedy pár dní po premiéře, jsme byli omrknout nový kousek Divadla Brodway a to muzikál Mona Lisa.  Žádné ochromení nás ovšem nečekalo a ztotžňujeme se s hodnocením popsaným níže.

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

monalisa_muzikal_rsz_denik_clanek_soloObsah:

Tvůrci se inspirovali románem Dietera Sinna Mona Lisa – „La Gioconda“. Ústřední dějová linie je celkem jednoduchá a pro muzikálový žánr jako stvořená: staví na tragickém milostném trojúhelníku mezi Lisou (Monika Absolonová), její tajnou láskou Giulianem (Tomáš Beroun) a manželem Francescem del Giocondo (Josef Vojtek). Neschází ani sokyně v lásce v osobě Lisiny nevlastní sestry. Zcela zvláštní postavou je pak hrdinčina matka Caterina (Helena Vondráčková), jež dceru nejdřív donutí k sňatku s nenáviděným mužem, aby se s ní vzápětí spikla a kryla roztouženým milencům záda. To vše, zabaleno do nákladných kostýmů a odehráno v okázalých, i když kašírovaných renesančních kulisách, by milovníky romantických příběhů jistě uspokojilo.

Jenže to autorům zřejmě nestačilo a rozhodli se diváka také poučit. Přenášejí tak na scénu nejen tehdejší politické spory, ale snaží se zprostředkovat i problém rivality mezi uměleckými velikány Leonardem (Marian Vojtko) a Michelangelem (Bohouš Josef). Ovšem to, co kniha snadno unese, působí na jevišti spíš rušivě. Děj se jen zbytečně zkomplikoval a schodišťová jednání ctihodné městské rady patřila k tomu vůbec nejnudnějšímu. Velká očekávání nenaplnil ani Bohouš Josef, který se poprvé představil coby skladatel (spolu s Davidem). Představení sice občas osvěží zajímavá melodie, ale ta vzápětí zanikne v jinak monotónní hudební vřavě. A divák bude jen marně čekat na šlágr, který by mu zněl v uších ještě při odchodu ze sálu. Bez větší invence zůstalo také Fanánkovo libreto, tvořící jakýsi slepenec veršů s knižními, dětskými a exotickými výrazy.

Obsazení:

Lisa del Giocondo
Absolonová Monika
Dasha
Jandová Marta

Leonardo da Vinci
Muk Petr
Josef Bohouš
Vojtko Marian

Giuliano de´ Medici
Kolář Petr
Beroun Tomáš
Toužimský Jan

Francesco del Giocondo
Vojtek Josef
Skala Martin

Caterina de´ Gherardini
Vondráčková Helena
Zagorová Hana
Finková Linda

Michelangelo Buonarroti
Bastien Alan
Josef Bohouš
Amiri Ali

Margherita Amadori
Jandová Marta
Trvalcová Zdenka
Procházková Markéta

Pietro Soderini
Čok Vilém
Trapl Tomáš
Pošta Martin

Rafael Santi
Savka Tomáš
Bernáth Juraj
Horváth Vlastimil

Bernardo Alfonso
Fiala Jan
Maxián Jan

Giacomo Salai
Barták Daniel
Poláček Petr
Tomeš Roman

Smrt
Bastienová Kristina
Fricová Gloria
Hájková Johana

Zdroj: Deník

Divadlo: Divadlo Brodway

Komentáře jsou uzamčeny.