internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
madame melville | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Madame Melville

Tuto činoherní hru jsme navštívili ve Švandově divadle a byla pro nás velmi milým pohlazením. Ta hra je totiž především vzpomínkou na cosi nezachytitelného, něco velmi soukromého, něco osudového…

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

Obsah:

Subtilní příběh vypráví o vztahu sedmnáctiletého amerického školáka a jeho francouzské učitelky literatury. Laskavě sentimentální příběh o ztrátě nevinnosti, zasazený do Paříže roku 1966, jenž vypráví jeho dnes již dospělý hrdina s nostalgií, která se stává pochopitelnou až na jeho konci.

Komorní hra, která pro někoho může mít skandalizující přídech tématem svedení mladíka starší ženou, je mnohem více o duševním vývoji, o hledání okamžiků štěstí, o porozumění a neporozumění, o tom, jak se věčně snažíme nahlédnout někam za tajemnou oponu života…

Sedmnáctiletý chlapec prožije noc a den se svou profesorkou literatury, poté se rozejdou a už nikdy se nesetkají. Na tyto chvíle vzpomíná už dospělý muž jako na největší zážitek svého života… Hra má však druhou rovinu – tajemství, které se nikdy nedozvíme. Co to vše znamenalo pro Madame Melville? Šlo jí jen o to vyrovnat se s momentální situací, kdy ji opustil ženatý milenec? Využila či zneužila mladíka? Nebo se jí celá událost dotkla více, než byla ochotna přiznat?

Ten, kdo chce na chvíli vypadnout z hektické reality a spoluprožít prchavé okamžiky prvních erotických zážitků, si večer jistě příjemně užije.
Režisér Patrik Hartl si dvě podoby zralého ženství nemohl vybrat lépe. Zkušená Ivana Chýlková v postavě Madame Melville s přehledem nuancuje nejrůznější nálady od rozpaků, přes rozmrzelost až po poodhalení tušených hlubin smutku z tíhy života a neřešitelných vztahů. Dokáže být elegantní sarkastickou profesorkou, odvázat se jako puberťácky rozjuchaná dívenka, být dámou velkého světa, ale i osamělou ženou, která netouží po ničem jiném než se na chvíli schoulit někomu do náručí. Dravější ženský prvek přidává Eva Holubová jako Ruth, je v ní větší syrovost, pragmatická lascivita, ale i pod touto maskou – když dáváme dobrý pozor – objevíme záblesky nostalgie a nočních můr. Svůj úkol dobře plní i Jan Meduna, který má přinést do hry, svou naivitu, chlapecký půvab a medvídkovskou neohrabanost.

Zdroj: upraveno z www.online.scena.cz, www.studiodva.cz

Komentáře jsou uzamčeny.