internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
La Bohéme | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

La Bohéme

Nejlepší tanečníci a hudebníci znovu na jedné scéně pro jediný večer v roce. A právě 22. prosince jsme se ocitli v Karlínském divadle a byli při tom.o)

Moc krááásné to bylo!!! Stejně jako ostatní úžasně tancovali, tak mimojiné Ondra Brzobohatý zpíval nádherně, vůbec bych to do něj neřekla O.-)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

la-boheme

Ambicí La Bohéme bylo stejně jako v loňském roce využít talent a um nejlepších tanečníků z různých žánrů české taneční scény, stejně jako špičkových herců a zpěváků z pražských divadel, kteří pro tento účel tvoří soubor Prague City Dance Theatre.

Příběh Pucciniho Bohémy zná každý ctitel opery nazpaměť. Když měla v roce 1851 úspěch knižní předloha Obrazy ze života bohémy (Scenes de la vie de boheme) pařížského malíře a spisovatele Henryho Murgera, Puccini v ní okamžitě vycítil velké dramatické možnosti. Děj vypráví o zchudlých umělcích, kteří žijí v pařížském podnájmu. Rudolf a Marcel jsou zrovna zcela bez peněz. Přicházejí jejich přátelé Collin a Schaunard, z nichž druhému se podařilo sehnat nějaké peníze a zve ostatní na večeři. Než odejdou, objevuje se ve dveřích jejich sousedka, krásná Mimi, aby si vypůjčila zápalky. Rudolf se do ní na první pohled zamiluje a navrhuje, aby strávila večer v jejich společnosti. Všichni odchází do typické pařížské kavárny, kam zavítá i Musetta, Marcelova přítelkyně. Přichází s bohatým Alcindorem, kterého bezostyšně využívá. Nechává jej zaplatit celou útratu a za všeobecného posměchu mizí se svými přáteli.
Příběh pokračuje odloučením Rudolfa s Mimi, kteří spolu nějaký čas žili. Mimi onemocní a Rudolf jí přesvědčí, aby si našla bohatšího milence – s chudým básníkem by jí čekala jen bída a živoření. Mimi i Musseta opravdu žijí z peněz bohatých mužů, ale stále touží po srdcích svých chudých umělců. Proto se Mimi vrací do původní mansardy. Je však už pozdě. Musseta stihne jen donést Mimi rukávník na zahřátí a ta v náručí Rudolfa umírá na tuberkulózu, zákeřnou nemoc pařížské bohémy.

Jímavý příběh láká i dnešní moderní tvůrce. Nyní se ho chopili tanečníci souboru Prague City Dance Theatre a představili jej  na scéně Hudebního divadla v Karlíně, kde už loni s velkým úspěchem prezentovali úspěšnou premiérou Ghetto 1577. Balet La Boheme nastudoval režisér, choreograf a tanečník Pavel Strouhal, mimo jiné autor mnoha muzikálových choreografií, dirigentem Athanor Orchestra a autorem orchestrace byl známý hudebník Martin Kumžák. V programu vystoupily i dvě muzikálové zpěvačky – Dasha a Veronika Veselá.

Hudební námět: BB Cooper (Londýn)
Choreografie a režie: Pavel Strouhal (Praha)
Orchestrace: Martin Kumžák (Praha)
Scénograf a light designer: David Bazika (Praha)
Kostýmy: Petra Krahulcová (Londýn)

Členové souboru Pratue City Dance Theatre:

  • Jan Bursa – ProjectWings
  • Ivanka Hannichová – Dance 2Xs
  • Linda Fernandéz Saez – sólová tanečnice (v minulosti členkou JAD Dace Company)
  • Peter Dolinajec – Dance 2Xs
  • Igor Žukov – sólista baletu Národního divadla
  • Veronika Veselá – herečka a zpěvačka muzikálů Chicago a Carmen
  • Dasha – jedna z nejlepších českých zpěvaček
  • a další…

Orchestr na scéně:

  • Athanor Orchestra – s dirigentem Martinem Kumžákem

Zdroj: upravené z http://www.musical-opereta.cz

Komentáře jsou uzamčeny.