Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Kat Mydlář

Po delší době jsme zase jednou kulturně ožili. Od nového díla Michala Davida jsme si toho zas až tak moc neslibovali, ale nakonec to byl příjemně nenáročně strávený večer.o)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

Stručně děj:

Dílko  pojednává o Janu Mydlářovi, který se vzdá studií medicíny a stane se katem, aby mohl být nablízku své milé Dorotce, která má být popravena za údajnou vraždu svého manžela, spáchanou ovšem chamtivou Žofií. Dorotka umírá.

V druhé (delší) půli představení  je Mydlář v nešťastném manželství a vychovává dceru Mandalénku ze vztahu s Dorotkou. Jeho žena z nešťastné lásky spáchá sebevraždu, dcera ho zavrhuje pro jeho řemeslo. Mydlář se mstí Žofii za intriky, díky kterým Dorotka zemřela a také popravuje 27 pánů, včetně jeho nejlepšího přítele Jessenia. Sám se pak obětuje, aby zachránil Jesseniova syna, který miluje Mandalénku. Ti pak navštěvují hřbitov a vzpomínají na Mydláře, který se v nebi potkává se svou jedinou láskou Dorotkou.

Hudba:

Hudba od Michala Davida je víceméně stále v jedné rovině a jedná se o hudební balady nebo romantické duety.

Scéna:

Zbytečné a asi i laciné „na efekt“ jsou lasery, které jsou nastaveny přesně tak, aby každý divák byl jimi aspoň dvakrát v představení osvícen.

Závěr:

Milovníci opravdových muzikálů, kritici a nároční diváci budou  rozladění, fanoušci  Michala Davida a diváci neočekávající náročný kousek chtějící pouze odreagování od každodenního shonu budou pravděpodobně spokojeni.


Zdroj:  www.musical.cz, upraveno z našeho pohledu

Komentáře jsou uzamčeny.