internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
Johanka z Arku | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Johanka z Arku

Poslední pátek v listopadu roku 2009 nám v divadle Kalich zpříjemnil obnovený muzikál Johanka z Arku. Jak se nám líbilo, můžete posoudit dle recenze, kterou jsme upravili z „našeho“ pohledu.oP

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

Velkolepá inscenace z pera Ondřeje Soukupa (hudba), Gábiny Osvaldové (texty písní) a Jiřího Hubače (scénář) vypráví příběh panny orleánské, jež byla coby dospívající dívenka povolána do zbroje a koňských osidel, aby vzkřísila skomírající Francii. Navzdory svým křišťálově čistým a nezištným úmyslům byla nakonec prohlášena za kacířku a upálena na hranici. Představme si některá ze jmen hereckého obsazení, jež posloužila jako podklad pro tuto recenzi. Hlavní roli ztvárnila Bára Basiková (Johanka) a jejími sekundanty byli Kamil Střihavka (La Hire), Jan Kříž (Raimond), Zdeněk Podhůrský (operátor) a další.

johanka-podhůrský

Pro Báru Basikovou je Johanka z Arku osudovou muzikálovou rolí a z jejího pěvecko-hereckého projevu to bylo znát. Do postavy mladičké světice se vžila s takovou vervou, že divák v mžiku zapomněl, že Báře Básikové už dávno není devatenáct jako hlavní hrdince.  Nicméně upřít zasloužilé zpěvačce kvalitní a poctivě odvedenou práci ani v nejmenším nelze. Náročné pěvecké party zvládla s bravurou sobě vlastní.

johanka-basiková

Do role kapitána La Hira se po letech, stejně jako Bára Basiková, vrátil i ostřílený Kamil Střihavka. Když pánbůh naděloval, musel si tento pan zpěvák dojít pro talent a charizma s lopatou. Střihavkovi padne postava drsného vojevůdce jako ulitá. Nechybí mu zdrcující autorita kapitána, ani cit potřebný pro vyznání lásky malé Johance. Střihavkův výkon předčil veškerá očekávání, a právě jeho zásluhou získala Johanka z Arku jakýsi třetí rozměr. Zda to bylo kostýmem, silným hlasem nebo majestátním postojem, těžko říct. Každopádně Střihavkův projev přesvědčil natolik, že by Kamil mohl na jevišti jen stát, a přesto by při závěrečné děkovačce sklidil standing ovations.

Johanka-Střihavka

Jan Kříž coby Johančina první láska Raimond velmi příjemně překvapil. Ačkoli Křížovo jméno zatím nemělo moc příležitostí utkvět širší veřejnosti v paměti a ačkoli je v novém nastudování muzikálu nováčkem, svěřenou roli obhájil na výbornou. Za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. Přinejmenším třetině ženského osazenstva při jeho partu „Proklínám“ jistě zaplesalo srdíčko. I Vilém Čok v roli potřeštěného krále podává výkon hodný obdivu. Jeho herecké kousky častokrát rozesmály celé divadlo a nebýt Johanka z Arku muzikálem dramatickým, šlo by o velmi vydařenou komedii.

johanka-pártlová

Herecké obsazení tohoto konkrétního představení bylo skutečným best of mezi alternacemi. Netroufám si hodnotit, jak by v této recenzi obstál například vítěz soutěže X-Faktor Jiří Zonyga v roli La Hira nebo Dalibor Gondík v roli operátora. To už musíte posoudit sami. Právem je tento muzikál hodnocen jako jedno z nejúspěšnějších původních děl tohoto žánru.

Zdroj: upraveno z www.topzine.cz

1 comment to Johanka z Arku