Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Je úchvatná

Přesně před týdnem jsme opět navštívili divadlo Kalich, abychom se odreagovali a oddechli u hry Je úchvatná s Jarkou Kretschmerovou v hlavní roli. Vy, kdož máte tuto paní herečku rádi, budete nadšení, ostatní budou spokojení.o)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

big_uchvatna_r3m4y8

Komedie Petera Quiltera „JE ÚCHVATNÁ“ se odehrává v roce 1944 v New Yorku. Je to příběh skutečně žijící osoby, Florence Jenkinsové. Tato pozoruhodná, poněkud výstřední dáma byla přesvědčena, že vládne výjimečně krásným sopránem. Síle její představy a kouzlu její osobnosti nebylo možno vzdorovat a tak se stalo, že Florence s pomocí hrstky nejvěrnějších ( její životní partner St. Claire – neúspěšný anglický herec, džentlmen se slabostí pro dobré jídlo pití a humor, svérázná přítelkyně Dorothy, oddaný klavírista Mac Moon a španělská kuchařka María)uskuteční svůj sen. Přesto či možná právě proto, že její zpěv byl vskutku dost příšerný (jak dokazují dochované gramofonové nahrávky), stane se proslulou a svou zvláštní uměleckou kariéru zakončí nezapomenutelným koncertem v beznadějně vyprodané Carnegie Hall, zahrnuta potleskem, květinami a přízní publika. Hra o životní radosti,  o fantazii, o podivuhodné síle přátelství a citu,  o lidské noblese, toleranci, hravosti i bláznovství.

Autor : Peter Quilter
Překlad : Pavel Dominik
Režie : Jana Kališová

12392

recenze

d_kalich-je_uchvatna_090424

Zdroj: www.kalich.cz

Komentáře jsou uzamčeny.