internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
Dovolená Kamari Thira (Santorini) – Řecko 09/2009 (honeymoon time.o)) | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Dovolená Kamari/Thira (Santorini) – Řecko 09/2009

Letošní dovolenou jsme se rozhodli strávit v Řecku a to konkrétně na ostrově Santorini (domorodci nazývaném Thira). Tento ostrůvek je deklarován jako romantická řecká destinace, která je vyhledávána pro svůj klid a přepych a lze zde prožít nezapomenutelný pobyt. Jinými slovy přesně to, co jsme si představovali pro líbánky.o)

Ostrov Santorini

Rozloha 76 km²

Vzdušná vzdálenost je 2150 km

Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut.

Časové pásmo + 1 hodina

Fotogalerie:

Fotogalerie – Santorini – hotel 09/2009

Fotogalerie – Santorini – Hotelové fotky 09/2009

Fotogalerie – Santorini – Kamari 09/2009

Fotogalerie – Santorini – Letovisko Kamari 09/2009

Fotogalerie – Santorini – Ostrov 09/2009

Fotogalerie – Santorini – Krásy ostrova 09/2009

Fotogalerie – Santorini – Plážové fotky 09/2009

Fotogalerie – Santorini – Plážové fotky 09/2009

Zprostředkovatelem byla cestovní kancelář zabývající se výhradně Řeckem a to Greece Tours (www.greece-tours.cz). Veškerý kontakt s touto cestovkou byl na profesionální úrovni – od firemní kanceláře v Praze až po delegátku Dagmar Lahodnou, vč. průvodce Dana Bárty (tajně jsme tipovali, že je to jeho pseudonym.o)) Z naší strany tedy 100%ní spokojenost.

Nejznámější letoviska Imerovigli, Kamari, Oia a Perissa zná mnoho z nás – jiskřivě svítivé, bílé fasády, modré kopulovité střechy, azurové moře a romantický západ slunce – tak je zobrazován ostrov Santorini, takže i tím byly plné naše paměťové karty ve foťáčku.o)

Jedná se původně o kruhový ostrov, který dostal po sopečné erupci tvar půlměsíce a kráter (kaldera) byl zalit mořskou vodou.

Počasí

Měsíc V. VI. VII. VIII. IX. X.
Průměrná teplota vzduchu: den °C 24 27 30 30 28 24
Průměrná teplota vody °C 20 22 23 27 26 24
Průměrné měsíční srážky (mm) 16 0 0 0 4 28

V našem termínu (14.-24.9.09) tipujeme, že vzduch mohl mít 25 – 28 °C, voda určitě minimálně 25 °C.o)

Kamari

Rozkládá se na východní části Santorini kolem dva kilometry dlouhé oblázkové pláže s tmavým sopečným pískem – spíše kameny, kamínky – doporučujeme obuv do vody (nechají se zde v obchůdkách koupit super botičky za 5 EURO). Plážovou promenádu lemuje řada řeckých taveren, restaurací, obchůdků, barů atp.

Doprava v místě

Ostrov má dobře organizovanou autobusovou dopravu, která spojuje všechna letoviska s hlavním městem Thira (Firá). Cena jízdenky (1-3 EURO jeden směr). Na každém rohu jsou ovšem i půjčovny aut, čtyřkolek, motorek, skútrů atp.

Hotel Syrigos Selini **+

Malý hotýlek rodinného typu, v letovisku Kamari, pár kilometrů od letiště (ale na tomhle ostrově je všechno pár km.oP) – viz foto
Servis bez výtky – denní úklid, během pobytu 3x výměna ložního povlečení, sprej na mravence – žádný problém.o) V areálu příjemný bazén s lehátky (viz foto). Jediným zklamáním pro nás byly snídaně.o( Každý den naprosto stejné a pro jedlíky v minimálním množství (viz foto).
Rada: klidně volte ubytování bez stravy

Možnosti stravování – cestou k moři minimarkety na prvním a taverny (viz foto) na druhém kroku.
Cenové relace:
– v marketech násobte naše ceny +/- 1,5x
– v tavernách od 5 EURO, ale spíš 7-8 EURO za jídlo, velmi často je ale nabízeno menu pro 2 osoby (18-30 EURO), které obsahuje kromě vybraných pokrmů i místní víno, tzatziki a pravý řecký salát (ten si musíte dát, i kdybyste nechtěli – VYNIKAJÍCÍ!!!)

Co určitě nevynechat.o)

Západ slunce v Oia a tradiční městečka. My osobně jsme navštívili nejstarší kostel na ostrově Panagia Episkopi, který pochází z 10. st., vesničku Mesa Gonia, kde jsou vidět následky zemětřesení, městečko Pyrgos s tradiční kykladskou architekturou – proslulé velkým počtem kostelů a zvonic, dále městečko Imerovigli a hlavně nejsevernější vesničku ostrova Oia, kde jsme s „miliony“ dalších lidí vychutnávali působivý pohled na slunce zapadající do kráteru zalitého mořem (viz foto – možná působí až kýčovitě, ale tak to skutečně vypadalo.o)

Komentáře jsou uzamčeny.