Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Dovolená – Holandsko – 04/2010

Koncem dubna 2010 jsme vyrazili poznat alespoň kousek Holandska. Navštívili jsme nejznámější místa jako je Amsterodam, skanzen Zansee Schans, Den Haag, Madurodam, Scheveningen a poslední den jsme strávili prohlídkou Keukenhofu a večerní zastávkou v Rotterdamu. Zprostředkovatelem byla CK ABC-Tours (www.euvikendy.cz).

První den jsme strávili celý v Amsterodamu. Prošli jsme si nejznámější místa, včetně „red lines“, květinového trhu a projížďky po grachtech. Po celodenním procházení jsme padli v hotelu do postele jako mrtví, abychom se hned následující den pokochali ve skanzenu Zansee Schansee výrobou sýrů a dřeváků a i funkčními větrnými mlýny. Zastávku u Mezinárodního soudního dvoru (neboli Paláci Míru) v Haagu jsme kvůli stavebním úpravám ve městě nechali spolu s prohlídkou Delft na závěr tohoto dne. Během dopoledne jsme proběhali Madurodam (Madurodam alias zmenšenina Holandska – je to stejné jako Minievropa v Bruselu, akorát v tomto případě se jedná pouze o Nizozemí.) a potom se odpoledne přesunuli na veleznámou pláž Scheveningen, která je 5 km od centra Haagu. Třetí den jsme strávili celý v Keukenhofu. Tento den se slavili narozeniny bývalé královny – nynější královna Beatrix (její dcera) vyhlásila narozeniny své matky za svátek. Keukenhof je jeden z největších světových parků (32 hektarů) plný tulipánů, narcisů, lílií, azalek a prostě všeho krásného, co kvete. Je otevřený asi 2 měsíce v roce, kdy všechno kvete a po zbytek roku je zavřený a připravuje se na další dvouměsíční sezónu. Keukenhofem také v tento den projížděl velkolepý alegorický průvod (květinové korzo), jedná se o vozy zdobené tisícovkami řezaných květů, které jsme sledovali z bezprostřední blízkosti. Ve večerních hodinách jsme se ještě zastavili v přístavním městě Rotterdam, které jsme si prohlíželi z věže Euromast. Výhledem na celé město jsme se rozloučili s Holandskem a přes noc jsme vraceli domů s malou zastávkou a vykoupáním se v německém Ambergu.

Závěrem: Super zájezd se skvělými službami, řidiči i ubytováním. Už nyní se těšíme na další zájezd s touto cestovkou a chceme jí i touto cestou poděkovat za příjemně strávené dny a krásné zážitky.

Chcete-li si prohlédnout fotogalerii kytiček z parku Keukenhof,
proklikněte se do ní klikem na horní obrázek .o),

ostatní momentky jsou níže:

Komentáře jsou uzamčeny.