Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Domácí práce aneb jako instalatér bych se asi neuživil …

Včerejší story – nejprve jako první pobavil pán na opravu topení, se kterým jsem měl domluven sraz na 15.00 h u nás doma – přišel něco po 21.00 h. 6ti h zpoždění? Žádný problém!!!  Ale o tom jsem nechtěl mluvit. Dnes bych se chtěl pochlubit svým uměním … zahrál jsem si, nutno říci, že velmi neprofesionálně, na instalatéra!Přesně v 15.00 v dobré předtuše, že pán topenář nepřijde včas, rozhodl jsem se vyměnit kohoutek u umyvadla v koupelně. Ten původní měl již mnohé za sebou a bylo to opravdu potřeba.o( Během rozebírání jsem zjistil, že pohromadě ho držel snad jen vodní kámen.

Protože již máme bohužel negativní zkušenosti s různými stavebními a jinými aktivitami předchozích majitelů, dalo se očekávat, že vyměnit kohoutek nebude nic lehkého. A taky, že jo! Začalo to zjištěním, že umyvadlo je pouze položené na skříňce, není nijak přichyceno ke zdi. Jediným spojovatelem tak byla vrstva tmelu. Tmel jsem odříznul, umyvadlo odsunul, odpojil přívody vody a odvod odpadu a jal jsem se snažit odšroubovat starý kohoutek. Zprvu to šlo snadno, vše odpadávalo téměř samo, velkým problémem se však stalo uchycení celé baterie k umyvadlu. To bylo realizováno umělohmotnou objímkou, která pro jistotu byla ke kohoutku zřejmě přilepena.

Po několika desítkách minut snažení o povolení této objímky (a následně po několika desítkách minut s pomocí Elí), jsme se rozhodli pro násilné řešení situace. Použití pilky, kladívka ani šroubováku nevedlo ke kýženému výsledku.o( Nakonec pomohla stará dobrá vrtačka, kdy jsem jednoduše (koho by to ovšem napadlo, že?) odvrtal onen závit. Poté už to byla vcelku hračka – vyčistit, nainstalovat nový kohoutek, pohrát si s nastavením odpadu a regulace zadržení vody v umyvadle (což jsem dělal napotřetí – bohužel) a vše bylo hotovo. Nyní systém běží v beta verzi (rozuměj – zkušební, testovací verze, zda je vše zapojeno tak jak má, neteče ani přívodní voda, ani odpad a podobně). Zhruba po týdnu testování přejdeme do finální verze, kdy vše zatmelíme, naaranžujeme a s klidem na tento akt zapomeneme!

SUMMARY

Čistý čas práce: cca 3,5 hodiny

Hrubý čas práce včetně úklidu a nákupu potřebného příslušenství: 15:00 až 21:45 = cca. 6 hodin
Cena práce výměny kohoutku, kterou bych byl ochotný zaplatit: cca 300 Kč

Cena práce za hodinu: 300 Kč/6 hodinama = 50 Kč/h

Soukromé zjištění

Jako instalatér se ROZHODNĚ neživit!!!

Komentáře jsou uzamčeny.