internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
Dobře rozehraná partie | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Dobře rozehraná partie

Dávku divadelní kultury tento týden obstaralo představení Dobře rozehraná partie v divadle ABC. Přes počáteční nedůvěru, která však byla brzy rozprášena, dáváme tomuto počinu 9 z 10 .o)

Inscenace stojí především na hercích a zejména díky jejich výkonům působí hrané situace velmi přesvědčivě.

 Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

Dobre-rozehrana-partie-v-ABC

OBSAH:

Hlavním hrdinou je sedmdesátiletý válečný veterán Fred, který po smrti své ženy žije sám, odmítá vycházet ven a vůbec komunikovat s okolím. Jeho jediným přítelem je dávný spolubojovník Walter, kterého už sedmatřicet let pravidelně poráží v šachových partiích.

Fredův syn se na to nemůže dívat, a snaží se otci obstarat alespoň hospodyni, která by zvelebila jeho zpustlou domácnost. Žádná ovšem u cholerického Freda nevydrží. Až jednou se objeví energická Rosie, která obrátí naruby život nejenom Fredovi…
Dobře rozehraná partie je komediální hrou, postavenou na klasickém půdorysu, kdy se pasivní hrdina vinou nečekaných okolností probouzí ze své letargie, aby do ní po čase vlastní vinou opět spadl – a v závěru dostal ještě jednu šanci. Nepřináší tedy nic zásadně překvapivého, ale o nic takového ani neusiluje: jejím úkolem je přinést divákovi příjemnou zábavu a také mu připomenout situace, které nejspíš zná z vlastního života. A to se jí výborně daří.
Představitel hlavní role Jan Vlasák je sice o něco mladší než jeho postava, svou úlohu nevrlého dědka, který je nepříjemný na všechno a na všechny, aby postupně vlivem okolností začal své chování měnit, ale postihuje výborně. Zejména v úvodní scéně, kdy při nevinné synově návštěvě ze všech sil rozdmýchává hádku a obrací každou větu proti sobě, přímo sálá vztekem – a přitom je neodolatelně směšný.
Jitka Smutná v roli hospodyně pak vládne šarmem i ironií a při jejich společných půtkách to doopravdy jiskří. Petr Štěpánek jako Walter působí dojemně ve svém smutku z toho, že se mu šachy nedaří tak, jak by si přál, a Lukáš Jurek dokáže dobře postihnout Fredova syna, kterému otec přerůstá přes hlavu. Na hercích tahle inscenace stojí a zejména díky nim působí situace natolik přesvědčivě.
Dobře rozehraná partie v ABC je jednou z těch her, u kterých se diváci po celou dobu dobře baví, aniž by narazili na hluchá místa.

Hrají:
Fred Kowinski: Jan Vlasák
Leonard: Lukáš Jurek
Adam: Petr Štěpánek
Rosalinda: Jitka Smutná
Nová hospodyně: Kamila Špráchalová

 

Zdroj: http://www.mestskadivadlaprazska.cz/

Komentáře jsou uzamčeny.