Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Cikáni jdou do nebe

Muzikál CIKÁNI JDOU DO NEBE je příběhem vášnivé lásky krásné cikánky Rady a krále zlodějů koní Lujka Zobara. Zároveň je strhujícím podobenstvím o věčné lidské touze, o hledání, o lásce, která dokáže zničit sebe sama. V hlavních rolích s VANDOU KONEČNOU a MICHALEM KAVALČÍKEM.

Naše hodnocení:Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

Balada o věčném putování a ceně svobody

Po loňském hostování bratislavské inscenace Cikáni jdou do nebe v Divadle Bez zábradlí zatoužilo vedení této scény po vlastní pražské verzi. Poprvé se tak na tato činoherní prkna dostal muzikál, a to ve své komornější, méně okázalé podobě.

Přesto se Cikáni řadí k tomu nejlepšímu, co domácí muzikálová scéna momentálně nabízí.

Původně slavný moldavský film z roku 1976 se na jevišti poprvé objevil v muzikálové adaptaci v karlínském divadle v polovině 80. let. Poté se hrál na řadě dalších scén, před dvěma lety se vrátil do Plzně a Bratislavy. Pro pražskou inscenaci byli herci loni v říjnu vybráni konkursem, při němž měla hlavní slovo Ida Kelarová.

Je vždy ošidné, když si „gadžové“ hrají na Romy a zejména na poli pro ně tak vlastním, jako je hudba a tanec. Proto je velkou zásluhou Idy Kelarové, hlavní autorky hudebního nastudování, že všichni zpívají neoperně a nemuzikálově, ale opravdu „romsky“, s plným nasazením a s hlasovým zabarvením, čerpajícím odněkud z pradávných časů, kdy se lidé vyzpívávali ze všech bolestí i radostí svého pozemského údělu.

Stojí za poklonu, že toto umění Kelarová nejen sama jako zpěvačka perfektně ovládá, ale dokáže je i naučit druhé. Zásluhu na autentickém prožitku mají i kapela Romano Rat a Pražský komorní studiový orchestr.

Dále hrají: J. Tesařová, J. Čvančarová/Z. Ďurdinová, J. Tabrea, J. Balašová Trčková/A. Langoska, K. Kenardžievová, S. Zindulka/Z. Žák, F. Čapka, T. Petřík/M. Hofmann, P. Pospíchal, A. Jastraban, I. Hrbáč, M. Kubačák, P. Macháček. Hudební nastudování: Ida Kelarová a Petr Malásek. Režie a choreografie: Radek Balaš.

Zdroj: http://www.bezzabradli.cz/index.php?str=clanek&id=57

Komentáře jsou uzamčeny.