Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Čardášová princezna

10. dubna 09 jsme opět vyrazili za kulturou. Tentokrát na Čardášovou princeznu do Karlína. Dívat se bylo skutečně na co.o)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

Obsah:

Nejlepší a nejznámější opereta Emmericha Kálmána a jedna z nejlepších světových operet vůbec, se vrací na jeviště Hudebního divadla Karlín. Nové nastudování ve spolupráci s maďarským BUDAPESTI OPERETTSZÍNHÁZ si dává za cíl přilákat na operetu široké spektrum diváků.

Tato verze slaví úspěchy nejenom v Budapešti, ale i v Salzburgu, Mnichově, Petrohradě a dalších evropských městech.

Za úspěch vděčí nesmrtelná Čardášová princezna nejenom úchvatné hudbě, ale i vtipnému libretu.

Mladý vídeňský kníže Edwin se zamiluje do hvězdy budapešťského kabaretu Orfeum Sylvy Varescu. Sylva ale odjíždí na turné do Spojených Států a Edwin je povolán zpátky ke svému pluku. Aby Edwin Sylvě v odjezdu zabránil, udělá okamžité rozhodnutí: nabídne Sylvě manželství a své rozhodnutí stvrdí ještě tentýž večer před notářem přímo v Orfeu. Současně ale přichází od jeho rodičů formální oznámení Edwinových zásnub se sestřenicí Anastázií. Sylva se o zasnoubení dozví a rozhodne se, že Edwina vytrestá…

Ale víc už prozrazovat nebudeme. Přijďte se podívat do Hudebního divadla Karlín, jak to nakonec s Edwinem a Čardášovou princeznou Sylvou dopadne.

Obsazení:

Sylva          Iveta Dufková, Sisa Sklovská
Edwin         Aleš Briscein, Marián Vojtko
Boni         Karel Škarka, Jan Urban
Stasi         Dita Hořínková, Míša Nosková
Anhilta     Pavla Břínková *
Feri Bacsi     Jan Ježek, Oldřich Kříž
Miška/Alfons     Roman Škoda
Kníže         Oldřich Král
Schulteis     Václav Vostarek
Rhonsdorf     Jiří Schoenbauer
Kisch         Josef Oplt

Zdroj: www.hdk.cz

Komentáře jsou uzamčeny.