Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Brouk v hlavě

Včera jsme bez nějakého velkého očekávání vyrazili do Vinohradského divadla na Brouka v hlavě. Herecký koncert všech, ale opravdu všech zúčastněných, nám zprostředkoval úžasný večer, kdy jsme se od začátku do konce představení nepřestali smát jak šílení O.-) Očividně stejný zážitek s námi sdílelo celé divadlo, všem hercům zasíláme virtuální poděkování a mnoho sil do dalších repríz.o)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO+

Georges Feydeau
Brouk v hlavě

Viktor Emanuel Champsboisy / Viktor Preiss
Kamil Champsboisy / Ivan Trojan j.h.
Marcela Champsboisy / Simona Postlerová
Romain Tournel / Jan Šťastný
Carlos Homenides de Histangua / Jiří Plachý
Luiza Homenides de Histangua / Eva Režnarová
Doktor Finache / Jiří Čapka
Štěpán / Michal Novotný
Yveta / Lucie Juřičková / Jana Malá / Petra Hobzová / Vendulka Křížová
Augustin Ferraillon / Svatopluk Skopal
Olympie Ferraillonová / Zlata Adamovská
Evženie / Andrea Elsnerová
Rugby / Martin Zahálka
Baptistin / Jaroslav Kepka
Slečny / Klára Petrová j.h. / Petra Škvorová j.h. / Michaela Patáková j.h. / Zuzana Kamenická j.h.

Délka představení: 2h 30min

Věhlasný komediograf je stále na repertoáru světových scén. Přitažlivost jeho komedií je nezničitelná, zdá se dokonce, že okouzlení minulou dobou, ve které se odehrávají, ji jen zvětšuje. Pokud jde o zábavu na jevišti, je Feydeau (1862-1921) prostě dodnes nepřekonatelný. Pronikl totiž do tajemství, jak s maximální dovedností ovládnout jeviště a současně s neomylnou přesností rozesmát hlediště. Ekrazitní strojek zábavy, umně sestrojený geniálním francouzským smíchotvorcem, otevírá svou rukou podruhé na Vinohradech (po slavné inscenaci z šedesátých let) nanejvýš povolaný režisér, ctitel komiky a zároveň lidskosti Jiří Menzel.

Zdroj: Divadlo na Vinohradech

Komentáře jsou uzamčeny.