internet bestreplicawatchsite.com.you could try here swiss replica rolexes.article source https://www.wannawatches.com/.he has a good point replica watches.i thought about this https://www.watchesreplica.es/.try here https://www.polskareplika.pl/.view it now who sells the best replica watches.Wiht 50% Discount https://replicawatches1for1.net/.this hyperlink https://www.smartwatchesdeal.com/.Buy now noob replica watches for sale.get more replica luxury watches.Discover More https://www.domainswatches.com.look at here https://www.flowerswatches.com/.you can find out more omega replica watches.here you can find the best tag heuer replica.hop over to this web-site newstagheuer.com.Up To 80% Off hublot replica.try this website www.mapwatches.com.Top Quality realestatebellross.com.clone carbreitling.
Adéla ještě nevečeřela | Tuškovi.cz

Štítky

Anketa

Jak často navštěvujete tyto stránky?

Prohlédnout výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Adéla ještě nevečeřela

S trochou skepse jsme se vypravili na nejnovější muzikál Adéla ještě nevečeřela. Po šíleném rozmachu českých muzikálů ale musíme konstatovat, že tenhle se skutečně povedl a to z toho důvodu, že není typickým muzikálem, je to spíše hra se zpěvy humorně pojatá. Fakt moc hezké!!! Myslím, že je to představení, na které můžete vzít i děti – výborně zkombinovaná zábava.o)

Naše hodnocení: Hodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KOHodnocení - hvězdička - KO

Obsah:

KOT269f26_adela_7 

Parodie parodie
Jestliže Brdečkův a Lipského film byl parodií pokleslých detektivek o Nicku Carterovi, muzikál je parodií filmu, navíc do svého dění vtahuje další parodie a mystifikace, jimiž se Češi přes půl století dobře baví.

Zůstal filmový příběh a postavy, včetně hlavních situací, provedení však nekopíruje otrocky film, ale komentuje ho osvědčenými prostředky klasického muzikálu, v němž se zpívá, mluví i tančí.

A to na zdejší poměry nebývale vtipnými replikami, hravými zpěvnými texty a chytlavou hudbou, prošpikovanými zjevnějšími i skrytějšími citacemi, připomínkami světa šantánů, kabaretů, ale také Osvobozeného divadla či Semaforu, dalších Lipského filmů a populárních detektivek a thrillerů všeho druhu.

Především je to pocta nejlepším americkým muzikálům od Gershwina po Bernsteina. Produkce je proto vstřícná ke všem generacím, je to v nejlepším slova smyslu rodinné představení a svého druhu hra s oblíbeným retrostylem, jehož gruntem je swing a hot jazz.

Poetika citací prorůstá dokonce do herectví, tu něco z cimrmanovské insitnosti, tu z kabaretu, klasického muzikálu, němých filmů. Také pro herecké kreace platí, že nejlepší jsou ty, které jdou na filmovou postavu zcela po svém.

Lépe naživo
Absolutní hvězdou nastudování se proto stal Jiří Langmajer v roli zloducha Ruperta von Kratzmara alias Zahradníka: na rozdíl od Miloše Kopeckého Langmajer netlačil na padoušství, ale stvořil do mimických a gestických drobností dokonale propracovanou, ad absurdum dovedenou groteskní vizi šíleného génia.

V postavě Nicka Cartera se na premiéře vystřídali Petr Vondráček, jehož typu a projevu postava sedí, až na málo průbojný zpěv, a lépe zpívající, leč trochu silácky hrající Aleš Háma – crazy inscenaci však svědčí oba, stejně jako Stanislav Zindulka coby profesor Boček, Zuzana Norisová jako blondýnka Květuška či Vlastimil Zavřel v roli komisaře Ledviny.

Režisér Radek Balaš vypointoval řadu očekávaných vtipů a doplnil je o mnohé nečekané, od lehkých po kameňáky. Patří k nim oživená masožravá Adéla, která zasahuje do děje, tančí, zpívá (hlasem Moniky Absolonové) a narůstá do obludných rozměrů. Nezbývá než zničit ji po vzoru katastrofických filmů, ale jak už to bývá, zlo vždycky přežívá…

Hudební i choreografické nastudování je precizní, zvláště v několika brilantně napsaných hromadných scénách. Vylepšovat lze zpěv a je třeba hlídat, aby se parodie nezvrhla do přehrávání. A škoda playbacků, také s živým orchestrem by bylo lépe.

Divadlo Broadway poprvé přišlo s produkcí, která se diametrálně liší nejen od jeho vlastního programu, ale vůbec od současné pražské muzikálové nabídky. Připomíná nejlepší karlínské opusy z éry Ladislava Županiče.

Obsazení:

NICK CARTER slavný americký detektiv
Aleš Háma, Petr Vondráček

KOMISAŘ JOSEF LEDVINA pražský policista
Oldřich Navrátil, Vlastimil Zavřel (Cena Thálie 2008), Juraj Bernáth

RUPERT VON KRATZMAR šílený vědec
Martin Dejdar, Jiří Langmajer, Juraj Bernáth

ALBÍN BOČEK gymnasiální profesor ve výslužbě
Vladimír Brabec, Stanislav Zindulka

KVĚTUŠKA profesorova vnučka
Jitka Čvančarová, Lucia Molnárová, Zuzana Norisová

KOMORNÍK VON KRATZMARA
Zdeněk Dušek, Jakub Wehrenberg

HRABĚNKA THUNOVÁ
Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Jana Švandová

BARON FRANZ VON KAUNITZ policejní ředitel
Petr Štěpánek, Ivan Vyskočil

DÍVČÍ PĚVECKÉ TRIO
Zuzana Ďurdinová, Zdenka Trvalcová, Lucia Molnárová, Markéta Procházková, Luďka Kuralová

BIANCA NERA krasavice jižního typu
Vanda Konečná, Šárka Vaňková

ADÉLA zpívající exotická květina (loutka)
Monika Absolonová

GOGO lilipután
Jiří Krytinář, Michal Tůma

Producent: Oldřich Lichtenberg Cleopatra Musical, s.r.o.

Námět a filmový scénář: Jiří Brdečka a Oldřich Lipský (práva zastupuje agentura Dilia)

Režie, divadelní adaptace a texty písní: Radek Balaš

Hudba: Ondřej Brousek

Choreografie: Kristina Kloubková Bastienová a Radek Balaš

Scéna: Šimon Caban

Kostýmy: Roman Šolc

Hudební nastudování: Eduard Klezla

 

Zdroj: www.divadlo-broadway.cz, www.kultura.idnes.cz

Komentáře jsou uzamčeny.